Dziedziny :
· [1]
· [1]
· [1]
· [2]
· [7]
· [6]
· [1]
· [1]
· [4]
· [6]
· [6]
· [2]
· [3]
· [1]
· [1]
· [2]
· [14]
· [3]
· [3]
· [1]
· [3]
· [10]
Obrazy i rzeczy Dziedzina: Różności Autor: Andrzej GWÓŹDŹ Miejsce i rok wydania: Kraków 2003 Wymiary: 13,5x20,5 cm ISBN: 83-242-0133-5 Okładka: Miękka Ilustracje: Nie Cena: 23,00 zł (bez rabatów)
[ Pozycja niedostępna ] Opis Ta oryginalna refleksja nad filmem umieszczona jest w kontekście dokonujących się elektronicznych i cyfrowych przełomów oraz stanowi próbę rozpoznania antropologicznych i filozoficznych podstaw medialnych interfejsów. Autor analizuje zarówno nowe sytuacje odbioru w epoce ponowoczesnej, jak i efekty spotkania współczesnych technologii komunikowania ze starym aparatem kina. Praca, uwzględniająca najnowsze badania, może z powodzeniem stać się przewodnikiem intelektualnym po problematyce kina w epoce nowych mediów, w której coraz więcej zjawisk kultury jest przekładanych na język multimediów.
Andrzej Gwóźdź - profesor w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, gdzie kieruje Zakładem Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach. Interesuje się zwłaszcza teorią filmu i mediów elektronicznych oraz historią myśli filmowej. Stypendysta wielu instytucji europejskich (m.in. Fundacji im. Alexandra von Humbolta i Fundacji Volkswagena w Niemczech), profesor gościnny uniwersytetu w Konstancji, wykładał także w Austrii, Holandii i Czechach.
SPIS TREŚCI
Od autora
Wstęp do drugiego wydania
Rozdział Pierwszy, Intermedialność jako wyzwanie dla (teorii) filmu
Rozdział drugi, Międzyprzestrzenie filmy
Rozdział trzeci,Transfer jest przekazem
Rozdział czwarty, Powłoka czasu
Rozdział piąty, Ekrany światła
Rozdział szósty,Aż na koniec filmu, czyli kino nowych widzialności
Literatura
Spis ilustracji
Indeks filmów
Indeks nazwiskPodziel się swoją opinią o tej książce.. Teksty Racjonalisty o pokrewnej tematyce:Media, zabobony i stereotypy
Wartości chrześcijańskie i media - OTK 7VI94
Kościoły i związki wyznaniowe a media
Kilka uwag o telewizji
Media na tropie sekty. Casus Pawlisz