Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
199.962.102 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 278 głosów.
Opinia została dodana

Opinie naszych czytelników:
 1. 2005-09-07 - Radosław Biały

  O żesz K***A!!Aż mi łezki poleciały jak przeczytałem posłowie:):)byle takdalej:)wiecej takich publikacji, a może ktoś sobie zda sprawę , że etniczna wiara Slowian to nie są przelewki i ze MY naprawde istniejemy i bytujemy w tym skatoliczonym (albo skaleczonym) społeczeństwie. Sława BOGOM!!SŁAWA SLOŃCU!!!!

 2. 2005-09-25 - Przeborka

  Gratuluję prostych i odważnych słów - moze one przemówią do tępogłowych, zatwardziałych, odartych z korzeni a przez to i chłonących namiętnie co obce i dających sobą kierować katolikom w naszym kraju. Dziękuję :)

 3. 2005-10-25 - wilkołak

  Treść rzeczowa i aktualna.Druhowie,kierunek dobry,nie poddawajcie się zbyt łatwo.SŁAVA!!!

 4. 2005-11-05 - zakon40i4.pl

  W znacznym stopniu popieramy to dzieło.

 5. 2005-12-07 - Kurgan

  Poslowie ujmujace... ocena po zapoznaniu sie z cala trescia:) Slawa!

 6. 2005-12-07 - Zły wujek

  "Krzyż splamił twój honor !" Ileż prawdy jest w tych słowach.Żal ściska za gardło,że Polacy nadal wierzą pachołkom watykańskim odrzucając tym samym rodzimą kulturę i nasze obyczaje.

 7. 2005-12-20 - Swallow

  Ostro napisane...

 8. 2006-01-02 - hmmm

  mocne, trochę nierzeczowe ale idea słuszna...

 9. 2006-02-14 - saper

  Czy aby godzi sie tak mocno atakowac religie (nieważne jaką ) tylko dlatego ze jest ona obca? zgadzam sie ze katolicyzm jest religią zniszczenia i antytolerancji ale czy i nasi słowiańscy bogowie nie są wymyśleni jak i sam Jezus.Każdy naród ma swoich Wymyślonych bogów, zgadzam sie ze polscy niedorozwinięci katolicy nie maja nawet pojęcia o swoich korzeniach ale czy zamaist piętnować ich religie nie powinnismy zapoznawac ich z nasza kultura i wierzeniami przedchrześcijańskimi (poslowie zarąbiste)

 10. 2006-03-13 - Radost

  Zgadzam się z argumentami autora książki, że chrześcijaństwo zniszczyło słowiańską kulturę. Ale z drugiej strony nie rozumiem tej całej agresji. Czy religie nie mogą obok siebie istnieć nie przeszkadzając sobie? Nie rozumiem całej tej pogardy dla Kościoła Katolickiego... Trochę to zalatuje modnym ostatnio i jakże populistycznym antyklerykalizmem. Czyż wiara w Jahwe, Świętowita, Allaha czy Zeusa nie jest w gruncie rzeczy wiarą w to samo tylko w trochę inny sposób?

 11. 2006-05-02 - Antymarks

  Nie zgadzam się z tezą ,że Katolicyzm zniszczył słowiańską kulturę, jest to całkowita bzdura, wystarczy się przejechać po wiochach żeby zobaczyć że chrześcijaństwo co prawda wchłonęo kulturę słowian ale za to samo się zeslawiniło, to jak Polacy organizują i przeżywają obrzędy katolickie jest całkiem inne "swojskie" od np. katolików Austriaków, Włochów czy Niemców. Autor textu wychwala natomiast religie pogańskie a ja myślę że facet jest po prostu ateistą i wykorzystuje jedynie okazję żeby jak najbardziej dowalić katolicyzmowi, beż względu czy ma rację czy nie, łatwo jest iść z prądem politycznej poprawności i modą na bycie antykatolikiem(bo to nie jest trendy, nie jest europejskie).

 12. 2006-05-02 - Kaz Dziamka, autor

  Radost, Piszesz ze, "Trochę to zalatuje modnym ostatnio i jakże populistycznym antyklerykalizmem. Czyż wiara w Jahwe, Świętowita, Allaha czy Zeusa nie jest w gruncie rzeczy wiarą w to samo tylko w trochę inny sposób?" Radost, to nie jest calkiem tak. Moze nie wytlumaczylem tego dostatecznie jasno w mojej ksiazce, ale z pewnoscia w innych publikacjach, np. w artykule "Fakty i Mity a fakty i mity." Pisze tam, ze nie mam nic przeciwko jakiejkolwiek religii, ale tylko w jej etnicznym zasiegu. Czyli chrzescijanstwo ma pewne wartosci, ale glownie dla pewnych Zydow (ktorzy je wymyslili). Buddyzm tez jest OK, ale tylko dla pewnych Hindusow. Noi tak dalej. Wieszc chyba przeciez, ze sam jestem agnostykiem i ze w zadne bostwa nie wierze. Ale kulturowo jestem bliski bostwom slowianskim, bo ludzie, ktorzy w te bostwa slowianskie wierzyli byli moimi pra-rodzicami, moimi przodkami. W ich religii zawarta moze byc takze pewna madrosc kulturowa, ktory obecnie nam sie moze bardzo przydac, np. respekt dla dzikich lasow i jezior i koniecznosc ich ochrony i czystosci.

 13. 2006-06-19 - Neasit

  "Swaroga ogień spali krzyż, kościoły w popiół zmieni, zdławić ten plugawy chwast na lubej naszej ziemi !" - Pochodnie

 14. 2006-07-13 - peixe

  książka poruszyła dogłębnie moje dotychczasowe (nie znaczy dobre) postrzeganie Polski i świata. Jestem zadowolony, że ją przeczytałem, bo otorzyła mi oczy na pewne sprawy. Brawo dla autora. Niech dalej zrywa zasłonki z oczu podobnych do mnie "dobrych" obywateli państwa polakokatolickiego.

 15. 2006-09-30 - Nah`tah ni.

  Jestem Romanum-katholikosem Ljędchskim,Słowiańskozachodnim,Białym,Ariwi i zarazem wyznawcą świadomym wiary w Dieuo-sa Swaroga,i nawet chwilami odruchowałem jak właściciel publikacji,ale po Powstaniu w anno Domini 1034-1047możnowładcy mazowieckiego, cześnika Mieszka II( W okresie połączonego z reakcją pogańską powstania ludowego po śmierci Mieszka II objął władzę na Mazowszu ogłaszając się księciem. Wskutek zamieszek Kazimierz Odnowiciel zmuszony był uchodzić z kraju i szukać schronienia na Węgrzech. Gdy powrócił, Miecław przeciwstawił się zbrojnie nowemu księciu, sprzymierzając się z Pomorzanami i Jaćwingami. Zginął w 1047 w walce ze zjednoczonymi wojskami Kazimierza Odnowiciela i księcia kijowskiego Jarosława Mądrego)kiedy mimo tylu wysiłków aby prywrócić Wiarę Rodzimą,to się nie powiodło,a wręcz preciwnie skorystał na tem Czeski Kniaż Bretysław grabiąc do szczętu ze skarbów złotych Romanum-katholikos Ljędchy, przesiedlając także do Czech do miejscowości zwanej odtąd Hedczany rzenieślników z Giecza.,paląc Gniezno,Poznań i pryłączjąc Slezsko do Czech a Moravu,i na podbitych Ziemiach Lęsieskich nakazując nadal składać daninę Romanum-katholikos Cyrkvi,a kneży po czesku słuchać-to Lud właśnie, PROSTY a nie Imperator Sanctum Imperium Romanum Henryk III,Lęchicki dopomógł powrócić JXW Kazimierowi Odnowicielowi do Oćczyzny i jak pisze Karl Bunsch "o tych pór WOLAŁ słuchać,co xiążęta w chramie Romanum-Katholikos do nich na kazaniu po Ljaszsku mówią,niżli szczeką kiej psi".

 16. 2006-10-15 - zerca

  wiara slowianska to nie monoteizm i porownywanie kultu swietowita do allaha i innych to glupota i totalna bzdura wymyslona kiedys przez pewnego pana tworzącego rkp co do publikacji to ciekawa ,gratulacje slawa BOGOM!!!!!!!!!!!!!!! www.slowianskawiara.pl

 17. 2007-02-09 - razumichin

  Faktycznie - tylko prawda jest ciekawa! Z tym macie ewidentny mankament! Przedstawiacie - rozgoryczenie, skrajność, wściekłość (aż strach) - że religia katolicka, to jedno wielkie "ble". Nie ładnie - imacie się za oświeconych, tolerancyjnych ludzi, typu a'la Diderot. Tylko, że Diderot miał pełne i niewątpliwe powody kierowania swej agresji w stosunku do KK - był satanistą. Nawet w praktyce. To nienajlepszy przykład. Trafny i nie-trefny: De Voltaire. Podobnie, podobnie zboczony agresją i żółcią. Okultysta i satanista - pysznie, jak na jeden raz. Panowie - jesteście ateistami... Cienka, "czerwona" linia dzieli was od satanizmu. Ktoś powie - kwestia czasu. Śmiesznie wyglądacie (wy - ateiści) na "łożu ze Śmiercią". Lepiąc się do sakramentalii i prosząc o przebaczenie, nie kogo innego, jak Boga. Życze: szybkiego otwarcia szeroko zamkniętych oczu. Pozdrawia - tolerancyjny

 18. 2007-02-18 - dynamika

  Krokiem w stecz w postępie ludzkości jest niszczenie tego co przynosi korzyści. Palono mądre księgi starożytnych, które były sprzeczne z nowymi, modnymi teoriami chrześcijańskimi. Czytając niektóre wypowiedzi umieszczone poniżej, mam wrażenie, że ktoś znów szykuje się na polowanie na "czarownice", tylko, że w nowym wydaniu czyli na "ślepych katolików". Jeśli chcą doskonalić swoje życie taką drogą- nie można im tego mieć za złe. Założenia chrześcijańskie są dobre, o ile będą interpretowane przez mądrych ludzi. Lepiej już niech tak zostanie, po co "rozgrzebywać groby ze zmarłymi już bożkami"... Czy nie jesteśmy jeszcze na takim poziomie cywilizacyjnym, żeby nie musieć czcić bóstwa w tak prymitywnych formach? Racjonalisto, proszę przemyśl zanim zmarszczysz czoło...

 19. 2007-05-02 - Kiełbik

  Mistrzostwo świata !!

 20. 2008-02-09 - Pellowski

  Bardzo Was wszystkich proszę o jakąkolwiek informacje gdzie mogę nabyć tą książkę. Już jakiś czas desperacko jej poszukuję bez skutku :/ Z góry serdecznie dziękuję. kontakt: pellp@shithappens.be

 21. 2008-02-11 - Mario

  To mile, ze mozna sobie o prawdach historycznych na panskiej stronie poczytac. Sam pochodze z Pomorza i dobrze mi jest znana jej historia. Niestety, po ostatnich przeobrazeniach Polska - z czerwonej - stala sie czarna. Katolictwo jest juz wszedzie. Jedyna nadzieja w Unji Europejskiej. Mlode pokolenia wiekszosci starej unji katolictwo wogole juz nie interesuje, a mlodziez w niemczech w 70 % na pytanie co to watykan podaje jako odpowiedz - wulkan!!!

 22. 2008-03-04 - Lupus

  Książka w uczciwy sposób ukazuje podstępny wpływ religi katolickiej na naszą słowiańską duszę.Jeden z dyskutantów -ANTYMARKS- zapomina,że palenie na stosach,wymordowanie Katarów,ludności obu Ameryk odbyło się pod sztandarami Kościoła Katolickiego a nie Swiatowida.Nie burzone były kościoły w Europie zachodniej w imię Searożyca a nasze Swięte Gaje w imię Jezusa.

 23. 2008-12-12 - Julia

  Gdzie aktualnie mozna dostac te ksiazke? Fragment bardzo zachecajacy...

 24. 2009-03-04 - M.M.M

  Zawsze jeszcze można przyłożyć do oceny cywilizacji (także słowiańskiej) kryterium skuteczności. Piękna i romantyczna kultura słowiańska nie była w stanie skutecznie przeciwstawić się naciskowi cywilizacji zachodu. Nie dysponowała pismem, administracją, instytucjami państwowymi i nie była zdolna oprzeć się naporowi. Rozumiem żal za straconym dziedzictwem. Ale nie ma co się oszukiwać - Lechici nie byli w stanie zapronować własnej skuteczniejszej organizacji. Z punktu widzenia władyków przyjęcie chrześcijaństwa niosło wiele korzyści. Nie tylko utrącenie pretekstu do najazdów ościennych księstw chrześcijańskich. Z nową religią szła skuteczna administracja i legitymizacja władzy. Biskupi - władza religijna - to przecież wkrótce byli ludzie skoligaceni z władcą. Rząd dusz szedł w parze z władzą państwową. Co więcej - wydaje mi się, że dla Słowiańskich władców bardziej atrakcyjny mógł być starotestamentowy Pan Zastępów wiodący lud wybrany do zwycięstwa i srogo karzący wrogów niż etyka nowotestamentowa. Przecież nowy bóg miał w opiece także słowiańskie drużyny wojów! Choc kto to wie dziś jak wtedy nakłaniano do przyjęcia chrztu, jakich argumentów używano? Jeszcze jedno - winy za stracone dziedzictwo poszukałbym raczej w nas samych - Słowianach. Popatrzmy na Skandynawów (Wikingów jeżeli wolicie) - przyjęli chrześcijaństwo niewiele wcześniej a jednak udało im się zachować własną pierwotną kulturę, "zamrożoną" w sagach, Edach, etc... Ah - sam jestem ateistą. Ani do kultów pogańskich ani do chrześcijaństwa mnie nie ciągnie ;-)

 25. 2010-05-29 - Słowianin

  Właśnie udało mi się zdobyć tą książkę. Zapraszam do przeczytania całego posłowia w oryginalnej wersji http://slowianie.org.pl/moja-slowianska-wolnosc/. Pozdrawiam

:
 
 :
 
  OpenID
 Załóż sobie konto..

Koszyk jest pusty

Pobierz katalog pozycji
1. Wojciech Giełżyński - Wschód Wielkiego Wschodu
2. Anatol France - Bogowie pragną krwi
3. John Brockman (red.) - Nowy Renesans
4. Jan Wójcik, Adam A. Myszka, Grzegorz Lindenberg (red.) - Euroislam – Bractwo Muzułmańskie
5. Wiktor Trojan - Axis Mundi
6. Barbara Włodarczyk - Nie ma jednej Rosji
1. Mariusz Agnosiewicz - Kościół a faszyzm. Anatomia kolaboracji
2. Mariusz Agnosiewicz - Heretyckie dziedzictwo Europy
3. Friedrich Nietzsche - Antychryst
4. Mariusz Agnosiewicz - Kryminalne dzieje papiestwa tom I
5. Mariusz Agnosiewicz - Zapomniane dzieje Polski
6. Andrzej Koraszewski - I z wichru odezwał się Pan... Darwin,..
7. John Diamond - Cudowne mikstury. Podręcznik sceptyka
8. Mariusz Agnosiewicz - Kryminalne dzieje papiestwa tom II
9. Vinod K. Wadhawan - Nauka złożoności. Trudne pytania,..
10. Kazimierz Czapiński - Dokąd kler prowadzi Polskę? Laickie..
1. Mariusz Agnosiewicz - Zapomniane dzieje Polski
2. Tadeusz Dołęga-Mostowicz - Kiwony
3. Wanda Krzemińska i Piotr Nowak (red) - Przestrzenie informacji
4. Katarzyna Sztop-Rutkowska - Próba dialogu. Polacy i Żydzi w..
5. Ludwik Bazylow - Obalenie caratu
6. Kerstin Steinbach - Były kiedyś lepsze czasy... (1965-1975)..
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365