Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.040.029 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 290 głosów.
Mafijny menedżer. Poradnik korporacyjnego machiavellego
Dziedzina: Poradniki
Tłumacz: Leszek Otrębski
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2003
Wydawca: Książka i Wiedza
Liczba stron: 152
Wymiary: 12x19 cm
ISBN: 83-05-13308-7
Okładka: Miękka
Ilustracje: Nie
Cena: 23,00 zł (bez rabatów)
[ Pozycja niedostępna ]
OpisAutorem tej książki jest pewien wybitny ojciec chrzestny jednej z rodzin mafijnych.
Jego rezydencje rozrzucone są po całym świecie, a miejsce pobytu otoczone ścisłą tajemnicą!

„Mafijny menedżer” to w istocie bardzo poważny poradnik biznesowy, a zawarte w nim rady trzeba traktować równie serio jak ich autora.
Przedsiębiorca i kierownik znajdą tu skuteczne i sprawdzone metody kierowania firmą oraz postępowania z ludźmi. Początkujący pracownik wyczyta sugestie, jak zaplanować karierę. Szukający pracy dowie się, jak naprawdę patrzy na niego przyszły pracodawca, i skuteczniej przygotuje swą ofertę. Pozostałym czytelnikom książka dostarczy interesującej i dowcipnej lektury.

W historiach wielkich sukcesów w bezwzględnym i skomplikowanym świecie biznesu przewija się zazwyczaj jeden wspólny wątek: większość tych, którzy dochodzą na szczyt, opanowała po mistrzowsku sztukę kierowania innymi. Ich talent menedżerski bywa zapewne wrodzony, niekiedy wynika z nagromadzonych doświadczeń, po części zaś stanowi odzwierciedlenie wybitnej inteligencji cechującej wielu spośród tych - choć nie wszystkich - którzy odnieśli sukces.
Istnieje wielka obfitość książek badających i analizujących techniki zarządzania stosowane przez dyrektorów korporacji oraz potentatów biznesu, którym się powiodło. Większość z tych tomów jednak przytacza tylko teorie, które w kręgach gospodarczych i akademickich uważa się za prawdziwe - wchodzą one w skład programów nauczania na wydziałach zarządzania i studiach MBA (Master of Business Administration). Zawierają zatem konwencjonalną wiedzę, która jest zawsze błędna - zdają sobie z tego dobrze sprawę menedżerowie, którzy odnieśli sukces. Prace te są w dużej mierze powierzchowne i służą tylko umacnianiu fałszywych poglądów.
Żaden z tych tekstów nie zawiera natomiast czystej wiedzy ludzi, którzy kierowali jednym z największych, najbardziej dochodowych i najstarszych karteli w historii kapitalizmu - strukturą przestępczą określaną jako mafia, la cosa nostra, syndykat, firma i na wiele innych sposobów. „Mafijny menedżer” gromadzi po raz pierwszy w jednej książce wiedzę i wskazówki bezwzględnych bossów, których geniusz organizacyjny i kierowniczy przyczynił się do zwiększenia zyskowności i wzrostu gospodarczego w znacznie większym stopniu niż brutalna siła i przemoc zwykłych, prostych gangsterów - a także konwencjonalna wiedza dyrektorów legalnie funkcjonujących przedsiębiorstw.
W przeciwieństwie do innych dzieł zawierających zasady rozsądnego zarządzania, „Mafijny menedżer” unika teoretycznego wielosłowia (jak również niezmiernie nudnych, a często jałowych analiz konkretnych przykładów), wyliczając zwięźle praktyczne wskazówki i najważniejsze zasady przywództwa, na których opierali się założyciele i kapitanowie Milczącego Imperium przez stulecia jego ekspansji i sukcesów. Zamiast przedstawiać opisane tu plany działania i cenne rady jako twór tak zwanego zbrodniczego umysłu, książka ta prezentuje je we właściwym świetle - jako odzwierciedlenie głębokiej znajomości dynamiki natury ludzkiej.
W „Mafijnym menedżerze” słychać oczywiście echo Machiavellego, jednego z największych teoretyków sprawowania władzy. To właśnie autor najsłynniejszego traktatu o przywództwie i sztuce rządzenia krajem, „Księcia”, tak doradzał Medyceuszom: „(...) człowiek, który pragnie zawsze i wszędzie wytrwać w dobrem, paść koniecznie musi między tylu ludźmi, którzy nie są dobrymi. Otóż niezbędnym jest dla księcia, który pragnie utrzymać się, aby potrafił nie być dobrym i zależnie od potrzeby posługiwał się lub nie posługiwał dobrocią” . Będziemy się w naszym poradniku powoływać na „Księcia” i „Rozważania” Machiavellego.
Wystarczy w dogodnej chwili otworzyć w dowolnym miejscu „Mafijnego menedżera”, by znaleźć cenną radę. Można go też czytać uważnie, systematycznie i wielokrotnie, dopóki wyłożone w nim zasady i sposoby postępowania nie staną się częścią naszej instynktownej wiedzy menedżerskiej - przydatnej zarówno w staraniach o awans w korporacji, jak i w ogóle w pełnym zdradzieckich pułapek świecie.
Z Wprowadzenia

Podziel się swoją opinią o tej książce..

Teksty Racjonalisty o pokrewnej tematyce:
Mafia - Przegląd Historyczny
Mafia: Tysiąc Organizacji (2)

:
 
 :
 
  OpenID
 Załóż sobie konto..

Koszyk jest pusty

Pobierz katalog pozycji
1. Wojciech Giełżyński - Wschód Wielkiego Wschodu
2. Anatol France - Bogowie pragną krwi
3. John Brockman (red.) - Nowy Renesans
4. Jan Wójcik, Adam A. Myszka, Grzegorz Lindenberg (red.) - Euroislam – Bractwo Muzułmańskie
5. Wiktor Trojan - Axis Mundi
6. Barbara Włodarczyk - Nie ma jednej Rosji
1. Mariusz Agnosiewicz - Kościół a faszyzm. Anatomia kolaboracji
2. Mariusz Agnosiewicz - Heretyckie dziedzictwo Europy
3. Friedrich Nietzsche - Antychryst
4. Mariusz Agnosiewicz - Kryminalne dzieje papiestwa tom I
5. Mariusz Agnosiewicz - Zapomniane dzieje Polski
6. Andrzej Koraszewski - I z wichru odezwał się Pan... Darwin,..
7. John Diamond - Cudowne mikstury. Podręcznik sceptyka
8. Mariusz Agnosiewicz - Kryminalne dzieje papiestwa tom II
9. Vinod K. Wadhawan - Nauka złożoności. Trudne pytania,..
10. Kazimierz Czapiński - Dokąd kler prowadzi Polskę? Laickie..
1. Mariusz Agnosiewicz - Zapomniane dzieje Polski
2. Tadeusz Dołęga-Mostowicz - Kiwony
3. Wanda Krzemińska i Piotr Nowak (red) - Przestrzenie informacji
4. Katarzyna Sztop-Rutkowska - Próba dialogu. Polacy i Żydzi w..
5. Ludwik Bazylow - Obalenie caratu
6. Kerstin Steinbach - Były kiedyś lepsze czasy... (1965-1975)..
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)