Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
213.363.604 wizyty
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7362 tekstów. Zajęłyby one 29015 stron A4

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy Trump wywoła kryzys ekonomiczny?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 357 głosów.
Szukanie możliwości. Ewolucja jako gra przypadków i ograniczeń
Dziedzina: Nauka i technika
Antykwariat (stan: 0 sztuk)
Autor: Władysław J. H. Kunicki-Goldfinger
Miejsce i rok wydania: Warszawa 1989
Wydawca: PWN
Liczba stron: 308
Wymiary: 14x20 cm
ISBN: 83-01-08679-3
Okładka: Miękka
Ilustracje: Tak
Cena: 22,00 zł (bez rabatów)
[ Pozycja niedostępna ]
OpisKsiążka nic jest podręcznikiem ani wykładem, dostarczającym spójny zbiór wiedzy na jakiś temat. Jest luźnym zbiorem szkiców na temat miejsca życia we Wszechświecie, roli przypadku i konieczności w jego pojawieniu się i rozwoju, jego ewolucji i jej mechanizmach. Przede wszystkim jest jednak rozmyślaniem nad miejscem i losami człowieka w świecie.
Powstała jako wynik moich przemyśleń, na podstawie skromnego zasobu wiedzy, jakim rozporządzam. Ale w dużej mierze napisanie jej zawdzięczam myślom, sugestiom, uwagom, jakie zaczerpnąłem na spotkaniach Konwersatorium Biologii Ewolucyjnej i Teoretycznej w Instytucie Mikrobiologii Uniwersytetu Warszawskiego, Sekcji Filozofii Nauki Polskiego Towarzystwa Filozoficznego oraz Komitetu Biologii Ewolucyjnej i Teoretycznej PAN, a może jeszcze w większym wymiarze w czasie rozmów z licznymi Kolegami i Młodzieżą.
Wyrażam im za to głęboką wdzięczność. Dziękuję też Redakcji Biologii PWN za podjęcie się opublikowania tej książki oraz za cierpliwość i wyrozumiałość w stosunku do niesfornego autora.

Spis treści:
Część I Ziemia- Matka Życia
Rozdział 1. Powstanie i rozwój Wszechświata
Rozdział 2. Powstanie życia
Część II Ziemia- Żywa Planeta
Rozdział 3. Jedność i historia życia
Rozdział 4. Mechanizmy ewolucji
Część III Ziemia- Dom Człowieka
Rozdział 5. Pochodzenie człowieka
Rozdział 6. Stawanie się człowiekiem. Pochodzenie kultury
Rozdział 7. Rzeczywistość człowiecza

Władysław J. H. Kunicki-Goldfinger (1916-1995) – polski mikrobiolog, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, działacz socjalistyczny.
W latach 1934-1937 członek Legionu Młodych-Lewica, a od 1937 roku członek Polskiej Partii Socjalistycznej. W 1940 trafił do ZSRR i został zesłany w okolice Archangielska. Następnie żołnierz II Korpusu Polskiego w ZSRR. W 1947 roku powrócił do Polski. W 1976 roku sygnatariusz Listu 101 do Sejmu, współpracownik Komitetu Obrony Robotników. W 1981 roku internowany. 17 października 1987 roku jeden z założycieli PPS, w roku 1987 przez rok członek Rady Naczelnej partii. W 1991 roku znalazł się wśród współzałożycieli Solidarność Pracy.
Autor kilku podręczników akademickich m.in. Życie bakterii oraz książek dotyczących ewolucji. Członek-założyciel, przewodniczący Kasy Pomocy Naukowej i członek rady programowej Towarzystwa Kursów Naukowych. W 1989 roku Uniwersytet Wrocławski, a w 1990 Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej przyznały mu tytuł doktora honoris causa.
Jako przedstawiciel strony solidarnościowo-opozycyjnej uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu w podzespole do spraw nauki, oświaty i postępu technicznego.

Więcej informacji..

Podziel się swoją opinią o tej książce..


:
 
 :
 
  OpenID
 Załóż sobie konto..

Koszyk jest pusty

Pobierz katalog pozycji
1. Wojciech Giełżyński - Wschód Wielkiego Wschodu
2. Anatol France - Bogowie pragną krwi
3. John Brockman (red.) - Nowy Renesans
4. Jan Wójcik, Adam A. Myszka, Grzegorz Lindenberg (red.) - Euroislam – Bractwo Muzułmańskie
5. Wiktor Trojan - Axis Mundi
6. Barbara Włodarczyk - Nie ma jednej Rosji
1. Mariusz Agnosiewicz - Kościół a faszyzm. Anatomia kolaboracji
2. Mariusz Agnosiewicz - Heretyckie dziedzictwo Europy
3. Friedrich Nietzsche - Antychryst
4. Mariusz Agnosiewicz - Kryminalne dzieje papiestwa tom I
5. Mariusz Agnosiewicz - Zapomniane dzieje Polski
6. Andrzej Koraszewski - I z wichru odezwał się Pan... Darwin,..
7. John Diamond - Cudowne mikstury. Podręcznik sceptyka
8. Mariusz Agnosiewicz - Kryminalne dzieje papiestwa tom II
9. Vinod K. Wadhawan - Nauka złożoności. Trudne pytania,..
10. Kazimierz Czapiński - Dokąd kler prowadzi Polskę? Laickie..
1. Mariusz Agnosiewicz - Zapomniane dzieje Polski
2. Wanda Krzemińska i Piotr Nowak (red) - Przestrzenie informacji
3. Katarzyna Sztop-Rutkowska - Próba dialogu. Polacy i Żydzi w..
4. Ludwik Bazylow - Obalenie caratu
5. Kerstin Steinbach - Były kiedyś lepsze czasy... (1965-1975)..
6. Barbara Włodarczyk - Nie ma jednej Rosji
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)