Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
201.267.469 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 426 głosów.
Magia rzeczywistości. Skąd wiemy, co jest prawdziwe
Dziedzina: Światopogląd
Autor: Richard Dawkins
Inne pozycje autora (7) | O autorze
Tłumacz: Piotr J. Szwajcer
Miejsce i rok wydania: październik 2012
Wydawca: CiS
Liczba stron: 272
Wymiary: 18,5x25 cm
ISBN: 978-83-61710-10-3
Okładka: Twarda
Ilustracje: Tak
Cena: 62,00 zł (bez rabatów)
[ Pozycja niedostępna ]
OpisNapisał Richard Dawkins, ilustrował Dave McKean. 272 pełnokolorowe strony. Wiek: 10+RICHARD DAWKINS, zwany też „księciem ewolucjonizmu” – a czasem „rottweilerem Darwina” – jest jednym z najwybitniejszych współczesnych biologów i jednym z najlepszych popularyzatorów nauki. Jest twórcą kilku programów telewizyjnych, autorem setek artykułów i kilkunastu książek, tłumaczonych na dziesiątki języków i czytanych przez miliony ludzi na całym świecie.
Do tej pory jednak Dawkins swoje książki – nawet te popularnonaukowe – kierował do dorosłych czytelników. Magia rzeczywistości to w jego dorobku coś zupełnie nowego, po raz pierwszy bowiem autor Samolubnego genu i Boga urojonego zwraca się do młodego czytelnika, którego z całą mocą swego talentu pragnie przekonać, że najwspanialszą magią jest magia natury, a więc magia rzeczywistości właśnie, a największym osiągnięciem człowieka, z którym żadne cudy, mitologie i religie nie mogą się równać. jest NAUKA, która jedyna potrafi nam wyjaśnić, czym naprawdę jest rzeczywistość.
W tym trudnym przedsięwzięciu (młodzi ludzie na całym świecie są najbardziej wymagającymi czytelnikami) profesorowi Dawkinsowi pomaga Dave McKean, jeden z najwyżej cenionych współczesnych grafików, współautor książek wydawanych z tak znanymi pisarzami jak Stephen King, Neil Gaiman czy Ray Bradbury, autor setek albumów i komiksów, tysięcy okładek, kilku własnych filmów, a także twórca postaci do dwóch filmów o Harrym Potterze.
Współpraca tej dwójki nie mogła się nie powieść. Sukces angielskiego i amerykańskiego wydania Magii rzeczywistości (wiele tygodni na liście bestsellerów Amazona) to tylko jeden z dowodów. Tłumaczenia na kilkanaście języków, przygotowywane na ten rok, to dowód kolejny.Kolejne rozdziały tej książki będą opowieścią o magii realnego świata, magii objaśnianej przez naukę. To właśnie poetycka magia, o której pisałem. Magia inspirująca pięknem i tym bardziej magiczna, że w pełni realna i zrozumiała. W porównaniu z prawdziwym urokiem i magią rzeczywistości czarodziejskie zaklęcia i sceniczne sztuczki sprawiają rażąco tandetne wrażenie. Magia rzeczywistości nie jest nadprzyrodzona, nie jest iluzją. Jest po prostu cudowna. Cudowna i rzeczywista. Cudowna, bo rzeczywista.
[Fragment książki]Napisali o książce:

"Często czytelnicy mnie proszą, żebym polecił jakąś dobrą książkę o nauce dla młodych ludzi. Od tej chwili nie będę już miał problemów. Magia rzeczywistości oferuje tym, którzy po nią sięgną, naprawdę dobre odpowiedzi na szereg ważnych i ciekawych pytań o życie i Wszechświat. Dawkins przy tym świetnie sobie radzi z oddzielaniem wciąż zbyt słabo znanych faktów od wciąż zbyt powszechnie akceptowanych mitów. Ta książka to skarbnica wiedzy wbrew pozorom nie tylko dla najmłodszych czytelników, co bez wątpienia jest też efektem współpracy autora formatu Richarda Dawkinsa z grafikiem klasy Dave’a McKeana – czy można chcieć czegoś więcej?"
Lawrence Krauss, założycielem i dyrektor Origins Project na Arizona State University. Autor wielu książek popularnonaukowych. Ostatnio ukazały się Quantum Man i A Universe from Nothing

"Jeśli jesteś świadomym rodzicem, masz dzieci w wieku szkolnym i chcesz przekazać im wiedzę o tym, skąd pochodzą ludzie, i przy okazji zachęcić do samodzielnego myślenia, gorąco polecam tę pozycję. (Tak między nami – to zawarta tam wiedza przyda się także wielu dorosłym…)."
Maciej Zatoński, Zatonski.pl

"Richard Dawkins nieraz już nam wykazał, że nauka potrafi tworzyć opowieści równie wciągające, jak eposy Homera, i równie głębokie, jak Księga Hioba. Tym razem po raz pierwszy Dawkins dowodzi nam tej prawdy w książce przeznaczonej dla całej rodziny, również najmłodszych […]"
„The Guardian”

"To pierwsza książka Dawkinsa dla dzieci, choć może bardziej dla całej rodziny. Autor Samolubnego genu chce nam udowodnić, że wyjaśniania naukowe są nie tylko „prawdziwsze” niż mity, ale że są również bardziej magiczne. Powiedzieć, że świetnie mu się to udaje, to za mało…"
„The Independent”

"Zawsze chciałem napisać taką książkę, ale nie byłem na to dość mądry. Teraz ją przeczytałem. I już jestem."
Ricky Gervais, aktor, dziennikarz

"Poruszające! Najprzystępniejsze i najlepiej napisane wprowadzenie do nauki, jakie miałem w ręku. Raz po raz powtarzałem sobie: „O to tak działają geny! I płyty tektoniczne! I gwiazdy! I atomy! I wszystko inne, o czym Dawkins pisze!”. Jak mi się wcześniej wydawało, że coś wiem, to po lekturze wiedziałem więcej, gdy czegoś nie wiedziałem, to zaczynałem to rozumieć."
Philip Pullman, autor m.in. trylogii Mroczne materie i książki Dobry Człowiek Jezus i Łotr Chrystus

"Świetny prezent dla dzieci (i dla rodziców też). Nawet tych, co wciąż wierzą w cuda!"
Doug Philips, Amazon.com

"Samolubny gen Dawkinsa zrewolucjonizował nasze myślenie o ewolucji i doborze naturalnym. Jego Bóg urojony zmienił nasze myślenie o religii. Teraz mistrz pisania o nauce połączył siły z Dave’em McKeanem, mistrzem powieści graficznej, i razem stworzyli nowy typ sztuki: graficzną książkę (popularno)naukową."
„Graphic Novels”

*) Rabaty się nie kumulują, obowiązuje największy z przyznanych.

Podziel się swoją opinią o tej książce..

Opinie naszych czytelników:
 1. 2012-10-25 - Rezler Marek

  Znakomita książka. Ale chyba dla młodzieży od gimnazjum włącznie w górę.

 2. 2012-11-08 - Michał N.

  Arcyciekawa książka. Odpowiednia zarówno dla nastolatka jak i wytrawnego czytelnika. Doskonale uzupełnia wiedzę oraz bombarduje interesującymi ciekawostkami. Samo nazwisko autora powinno być wystarczającym powodem do zakupu powyższej pozycji i gwarancją, że żaden Racjonalista nie będzie jej żałował.

 3. 2013-03-28 - Kamilla B.

  Znakomita lektura! Jest to swego rodzaju "Biblia ilustrowana dla dzieci". Polecam.

 4. 2014-06-05 - Magda

  Swietna ksiazka, czytam ją mojemu 7 -letniemu synowi i z zainteresowaniem słucha (bo sam czyta na razie tylko komiksy), jest pretekstem do wielu naszych wieczornych rozmów o życiu ;). Bardzo lubię ksiażki Dawkinsa odkąd wiele lat temu przeczytałam jako lekturę zadaną podczas studiów jego "Samolubny gen".


Teksty Racjonalisty o pokrewnej tematyce:
Magia rzeczywistości i jej cuda

:
 
 :
 
  OpenID
 Załóż sobie konto..

Koszyk jest pusty

Pobierz katalog pozycji
1. Wojciech Giełżyński - Wschód Wielkiego Wschodu
2. Anatol France - Bogowie pragną krwi
3. John Brockman (red.) - Nowy Renesans
4. Jan Wójcik, Adam A. Myszka, Grzegorz Lindenberg (red.) - Euroislam – Bractwo Muzułmańskie
5. Wiktor Trojan - Axis Mundi
6. Barbara Włodarczyk - Nie ma jednej Rosji
1. Mariusz Agnosiewicz - Kościół a faszyzm. Anatomia kolaboracji
2. Mariusz Agnosiewicz - Heretyckie dziedzictwo Europy
3. Friedrich Nietzsche - Antychryst
4. Mariusz Agnosiewicz - Kryminalne dzieje papiestwa tom I
5. Mariusz Agnosiewicz - Zapomniane dzieje Polski
6. Andrzej Koraszewski - I z wichru odezwał się Pan... Darwin,..
7. John Diamond - Cudowne mikstury. Podręcznik sceptyka
8. Mariusz Agnosiewicz - Kryminalne dzieje papiestwa tom II
9. Vinod K. Wadhawan - Nauka złożoności. Trudne pytania,..
10. Kazimierz Czapiński - Dokąd kler prowadzi Polskę? Laickie..
1. Mariusz Agnosiewicz - Zapomniane dzieje Polski
2. Tadeusz Dołęga-Mostowicz - Kiwony
3. Wanda Krzemińska i Piotr Nowak (red) - Przestrzenie informacji
4. Katarzyna Sztop-Rutkowska - Próba dialogu. Polacy i Żydzi w..
5. Ludwik Bazylow - Obalenie caratu
6. Kerstin Steinbach - Były kiedyś lepsze czasy... (1965-1975)..
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)